Leonard Cohen już dziś zagra w Spodku
Ola Szatan

   "Oby Bóg zmiękczył serce Faraona" - napisał w obronie polskiego studenta w liście do generała Wojciecha Jaruzelskiego. Do płyty "Dear Heather" dołączył specjalny prezent dla Polaków - litografię z odręczną dedykacją.
   Leonard Cohen wielokrotnie udowadniał swój wyjątkowy stosunek do Polski - z wzajemnością. Na jego dzisiejszy koncert w katowickim Spodku bilety wyprzedały się na pniu (kosztowały od 110 do 475 zł). Mimo tego, że pierwotnie występ Cohena miał się odbyć pół roku temu, ale z powodu problemów zdrowotnych artysty został przesunięty. Katowicki koncert cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy zdecydowali się na dodatkowy występ gwiazdy (10 października w Warszawie).
   Leonard Cohen od ponad czterech dekad uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych i najważniejszych współczesnych twórców muzyki. Jego piosenki poruszają szereg istotnych kwestii w życiu człowieka, takich jak duchowość, seks, religia czy władza. Sam o sobie mówi: Przede wszystkim jestem poetą.
   Leonard Cohen pojawi się w Katowicach niedługo przed koncertem i zostanie u nas do jutra. Artysta nocować ma w katowickim hotelu Diament.